הַפְעֵל/בָּטֵל נִוּוּט בְּאֶמְצָעוּת מִקְלֶדֶת אֵזוֹר תֹּכֶן מֶרְכָּזִי הַזְמָנָה אוֹנְלַיְן פַּאנֶל נְגִישׁוּת אִיפּוּס נְגִישׁוּת רֹאשׁ אֲתָר תַּפְרִיט אֲתָר סְגִיר אֲתָר מַפַּת אֲתָר

טיול לעין לימור – מעיין האהבה

אם אתם מחפשים להעביר חופשה זוגית במרכז, תוכלו למצוא במרחק לא רב ממלון יערים את מעיין האהבה, או בשמו המודרני עין לימור.
עין לימון או עין לימור, ככל הנראה שיבוש השם “עין למור”, הוא מעיין שכבה בנחל כסלון שבהרי ירושלים, כקילומטר מערבית לעין ראפה.

במקום בריכת בטון קטנה ורבוע הממוקמת בתוך חציבה, שהיוותה ככל הנראה את הבריכה בימי קדם. הבריכה מקבלת את מימיה דרך נקבה באורך 15 מטרים המובילה אליה את מי הנביעה. תיארוך הנקבה והבריכה הוא מן התקופה הרומית בארץ ישראל. לפני מלחמת העצמאות שכן במקום כפר, ששרידיו מכונים היום ח’ירבת אל-עומור, והבריכה שימשה את תושביו. שרדי הכפר ממוקמים על גבעה כ- 700 מטר מערבית למעיין. ישנן גרסאות רבות לשם המעיין: “עין אל עומור”, “עין לימור”, זיקני הכפר עין ראפה הסמוך, מספרים כי שמו המקורי של המעיין הוא “עין למור”, בצרפתית: “מעיין האהבה”. השם ניתן למעיין על ידי נזירים ונזירות שהיו נפגשים במקום ועוסקים בעניינים העומדים ברומו של עולם. בתקופה מאוחרת יותר, נבנה מעל המעיין הכפר “עין למור” או “עין אל-עומור” שנקרא על שם המעיין. ככל הנראה השם העברי “עין לימור” הוא שיבוש השם “עין למור” ו”עין לימור”, השגור, הוא שיבוש של השיבוש.

טיולים בירושלים והסביבה:

סביבה לפי תגיות: