לכל קהל לקוחותינו,
לאור המצב הבעייתי בשל התפשטות נגיף הקורונה ועל פי הנחיות משרד הבריאות, אנו מודיעים בצער על השהיית הפעילות שלנו החל מ – 13/3/20 מקווים לחזור לפעילות במהירות האפשרית.
מענה טלפוני ב –3992* לכל שאלה
תודה רבה לכולם

מלון יערים - לנשום את החורש

מלון יערים - לנשום את החורש

טיול לעין לימור – מעיין האהבה

ראשי » טיולים בירושלים והסביבה » טיול לעין לימור – מעיין האהבה

אם אתם מחפשים להעביר חופשה זוגית במרכז, תוכלו למצוא במרחק לא רב ממלון יערים את מעיין האהבה, או בשמו המודרני עין לימור.
עין לימון או עין לימור, ככל הנראה שיבוש השם "עין למור", הוא מעיין שכבה בנחל כסלון שבהרי ירושלים, כקילומטר מערבית לעין ראפה.

במקום בריכת בטון קטנה ורבוע הממוקמת בתוך חציבה, שהיוותה ככל הנראה את הבריכה בימי קדם. הבריכה מקבלת את מימיה דרך נקבה באורך 15 מטרים המובילה אליה את מי הנביעה. תיארוך הנקבה והבריכה הוא מן התקופה הרומית בארץ ישראל. לפני מלחמת העצמאות שכן במקום כפר, ששרידיו מכונים היום ח'ירבת אל-עומור, והבריכה שימשה את תושביו. שרדי הכפר ממוקמים על גבעה כ- 700 מטר מערבית למעיין. ישנן גרסאות רבות לשם המעיין: "עין אל עומור", "עין לימור", זיקני הכפר עין ראפה הסמוך, מספרים כי שמו המקורי של המעיין הוא "עין למור", בצרפתית: "מעיין האהבה". השם ניתן למעיין על ידי נזירים ונזירות שהיו נפגשים במקום ועוסקים בעניינים העומדים ברומו של עולם. בתקופה מאוחרת יותר, נבנה מעל המעיין הכפר "עין למור" או "עין אל-עומור" שנקרא על שם המעיין. ככל הנראה השם העברי "עין לימור" הוא שיבוש השם "עין למור" ו"עין לימור", השגור, הוא שיבוש של השיבוש.


טיולים בירושלים והסביבה:

סביבה לפי תגיות:

5% הנחה למזמינים ישירות מאתר הבית!