לכל קהל לקוחותינו,
לאור המצב הבעייתי בשל התפשטות נגיף הקורונה ועל פי הנחיות משרד הבריאות, אנו מודיעים בצער על השהיית הפעילות שלנו החל מ – 13/3/20 מקווים לחזור לפעילות במהירות האפשרית.
מענה טלפוני ב –3992* לכל שאלה
תודה רבה לכולם

מלון יערים - לנשום את החורש

מלון יערים - לנשום את החורש

המלצה לטיול שבת לקסטל בירושלים

ראשי » טיולים בירושלים והסביבה » המלצה לטיול שבת לקסטל בירושלים

טיול שבת מרומם נפש בין אוויר הרים, תעלות, בונקרים וסיפור מורשת מחכה לכם בגן לאומי קסטל.

גן לאומי קסטל הנו אתר לאומי המוכר בגלל הקרבות שניטשו בו במהלך מלחמת העצמאות. מעטים יודעים כי סיפורו של האתר מתחיל אלפי שנים קודם לכן. מקור השם "קסטל" במילה הרומית "קסטלום" אשר משמעותה מצודה. השם מתייחס למתקן שהרומאים בנו במקום לצורך שמירה על הדרך לירושלים. בימי הביניים נבנה על הפסגה מבצר צלבני שנקרא באותה תקופה "קאסטלום לוואר" (מצודה יפת נוף), ממנה לא נותר שריד מלבד חללים הנמצאים מתחת לאדמה עם שרידי קשתות של המבנה האדיר שנבנה שם. השם הרומי השתמר גם בשמו של הכפר הערבי אל – קסטל ומשלט ה"קסטל" שמכבשו במלחמת העצמאות. במלחמת העצמאות שימש המשלט "קו חסימה" בדרך לירושלים, והיווה נקודת שליטה על הדרך מן השפלה לעיר בירה. קרבות קשים וסיפורי גבורה כרוכים במאבקי השליטה שהתקיימו במקום.

במהלך מבצע נחשון, בראשית אפריל 1948 התחוללו קרבות עזים על גבעת הקסטל, בין הכוחות הערביים בפיקודו של עבד אל-קאדר אל חוסייני לבין לוחמי חטיבת הראל וחטיבת עציון, במהלך הקרבות הללו נהרג מפקד הכוחות הערבי ובעקבות מותו נטשו הלוחמים הערביים את הכפר והוא נכבש סופית על ידי כוחות חטיבת הראל, בקרבות אלו נהרגו לוחמים רבים.


טיולים בירושלים והסביבה:

סביבה לפי תגיות:

5% הנחה למזמינים ישירות מאתר הבית!